Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Наші видання » СОЦІОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ „ОЦІНКА РОБОТИ ЦЕНТРУ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ"

СОЦІОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ „ОЦІНКА РОБОТИ ЦЕНТРУ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ"
40.jpg (62.58 Kb)Проведене соціологічне дослідження дає об’єктивну оцінку річної діяльності Центру Європейської Інформації, а також висвітлює динаміку зростання зацікавленості прикарпатців сучасними євроінтеграційними та міжнародними процесами.

В жовтні 2006 року на базі Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка розпочав роботу Ценр Європейської Інформації, що є спільним проектом Громадського Центру “Ділові ініціативи” та Івано-Франківською ОУНБ ім. І.Франка за сприяння МФ “Відродження”.
В рамках функціонування Ценру Європейської Інформації в період з вересня по листопада 2009 року було проведено соціологічне дослідження „Оцінка роботи Ценру Європейської Інформації”. Дане соціологічне опитування, в якому взяло участь 100 респондентів, є своєрідним моніторингом діяльності ЦЄІ за рік свого існування. Мета дослідження полягала у тому, щоб з’ясувати рівень зацікавленості жителів нашого краю процесами євроатлантичної інтеграції України, а також виявити ставлення відвідувачів Центру до його роботи.
Аналізуючи результати дослідження, можна сказати, що більшість тих, хто цікавиться питаннями Європейського Союзу, НАТО, питаннями євроатлантичної інтеграції України є молодь. Серед опитаних студенти вищих навчальних закладів склали 70%, економісти – 7%, спеціалісти – 7%, вчителі – 6%, працівники сфери культури – 2%, медичні працівники – 2%, представники обслуговуючої сфери – 2% і по 1% склали: службовці, інженери, науковці та робітники (решта).

На запитання „Звідки ви дізналися про роботу ЦЄІ в м. Івано-Франківську” 27% опитаних відповіли, що від знайомих, 22% - з оголошення,
19% - через мережу Інтернет, 18% - із ЗМІ і 14% довідались в бібліотеці.

Серед тем, з якими найчастіше зверталися відвідувачі до ЦЄІ, основний блок складають питання, пов’язані з історією ЄС, його інституціями, внутрішньою та зовнішньою політикою країн-членів – 56%, питання євроатлантичної інтеграції України – 14%, запити стосовно еміграційної політики, Шенгенської зони склали 10%, освіти в ЄС та Болонського процесу – 8%, питання НАТО – 8%, інші – 4%.

В загальному роботу Центру Європейської інформації 81% респондентів оцінює як „добре”, 14% - „дуже добре”, 5% - „середньо”.


Серед позитивів у роботі Центру відзначалася оперативність у наданні інформації, а серед недоліків – брак друкованої продукції та платний пошук інформації в мережі Інтернет.
На основі моніторингу проведено дослідження, ми переконались у тому, основний контингент користувачів послугами Центру Європейської Інформації складає студентська молодь. Значний тематичний діапазон займають питання, що стосуються загальної інформації про Європейський Союз та його інституції, окрім цього, чимало відвідувачів цікавить інформації візової політики окремих країн-членів ЄС, зокрема питаня студентських віз та особливість освітньої політики в основному в сфері вищої освіти.

Виходячи із пропозицій та зауважень, висловлених в ході опитування респондентами щодо роботи ЦЄІ, можна сформувати наступні завдання:
- забезпечити поповнення фонду новою актуальною друкованою продукцією;
- підготувати та випустити інформаційні бібліографічні матеріали з найбільш запитуваних тем;
- в умовах формування інформаційного суспільства на державному рівні забезпечити вільний та безкоштовний доступ усіх бажаючих до новітніх джерел інформації, зокрема до глобальної мережі Інтернерт.
Розділ: Наші видання Переглядів: 850 | Розміщено: 1 квітня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :