Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » ЗМІ про святкування Днів Європи на Івано-Франківщині

ЗМІ про святкування Днів Європи на Івано-Франківщині
Дні Європи руками наймолодших

Автор: Спеціальний кореспондент газети «Вікна»
Опубліковано: 30 травня, 2011

11.jpg (46.69 Kb)Травень видався багатим на події, паради та демонстрації. Це і День Перемоги, що викликав довкола себе багато обговорень, і День сім’ї і мирний День гніву. До цього калейдоскопу 21 травня також долучилися Дні Європи, що традиційно проводяться щороку під егідою Мережі центрів європейської інформації України в рамках всеукраїнської кампанії «Я поділяю європейські цінності» за підтримки європейської програми Міжнародного фонду «Відродження». І хоч наші земляки від Європи є недалеко та й самі там бувають частенько, все ж є певні припущення, що до справжньої Європи та європейських цінностей нам ще далеко. Останнім таким негативним прикладом став расистський скандал в Калуші стосовно «мови ворожнечі» у зневажливому тоні щодо окремої народності. Але в загальному, святковий настрій Дня Європи тримався кілька днів, незважаючи на те, що безпосередніх учасників та гостей не було аж надто багато.12.jpg (69.46 Kb)

Основні заходи проходили в Івано-Франківську і кожен охочий міг віднайти собі дійство до душі. А це і євроквартал і спортивні змагання та вікторини євроклубів. Особливо цікавими видалися дитячі малюнки і дитячий погляд на Європу.

Маленькі європейці на асфальті відобразили своє бачення, за що окремі конкурсанти (а змагалися сорок учасників) і отримали свої перші мистецькі нагороди. Приємно, що саме ці молоді українці принесуть нам справжнє розуміння європейськості, розуміння фундаментальних цінностей – верховенства права і рівності перед законом, поваги до прав людини, толерантності і взаємної терпимості, охорони сім’ї та дитинства, суспільної турботи про неповносправних і створення їм належних умов, неприйняття дискримінації. І взагалі, усього того, що не вистачає зараз українському суспільству і через що стільки проблем маємо в нашому спільному домі.13.jpg (74.95 Kb)

Сподіваємося, що такі святкування Днів Європи сприятимуть оздоровленню українського мислення, а сама Європа без остраху сприйматиме нас в родині цивілізованих націй, бо ми не просто йдемо у Європу – ми туди повертаємося додому.
Розділ: Переглядів: 945 | Розміщено: 9 червня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :