Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Загальноукраїнська кампанія до європейського тижня місцевої демократії

Загальноукраїнська кампанія до європейського тижня місцевої демократії
1476351539.jpg (39.79 Kb) В рамках загальноукраїнської кампанії до Європейського тижня місцевої демократії центр європейської інформації (ЦЄІ), який функціонує на базі ОУНБ ім. І. Франка, організував та провів низку заходів. Зокрема 12 жовтня 2016 року взяли участь у відеоконференції на тему «Як громадяни разом з владою вирішують проблеми міста/громади».

Учасниками конференції були представники органів місцевого самоврядування, територіальних громад, ГО «Муніципальна варта», бібліотечні працівники, відвідувачі ЦЄІ. Цікавою і корисною була розповідь доповідача конференції Володимира Бойка - директора Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів про взаємодію місцевої влади та громадськості в ЄС.

Кайл Колд - волонтер Корпусу Миру США поділився своїм баченням, як у його країні громадяни разом з владою вирішують проблеми міста/громади. Він також акцентував увагу на волонтерстві та закликав всіх бути не просто мешканцями, а небайдужими громадянами, брати активну участь в житті міста, села, громади та змінювати світ на краще.

Представники Черкас поділилися власним практичним досвідом залучення громадян до розвитку міста, реалізуючи громадські проекти і фінансуючи їх з міського бюджету (на прикладі Громадського бюджету Черкас).

Подібні ініціативи є й в Івано-Франківську, але, без сумніву, присутні почули багато нової корисної інформації.

На завершення всі учасники заходу переглянули та обговорили документальний фільм «Українські голови в Баварії» (автор сценарію та режисер фільму Володимир Бойко).

Відео складається з восьми серій, в яких висвітлюється організація низки ключових напрямів діяльності органів місцевого самоврядування в баварському місті Кемптен: благоустрою, будівництва, водопостачання та водовідведення, збереження та використання історико-культурної спадщини, збору та утилізації сміття, використання відновлювальних джерел енергії, роботи місцевої влади з молоддю. Правильна організація праці, відповідальність та відкритість органів місцевої влади, співпраця з громадою та небайдужість самих громадян Німеччини вражає, звідси і високі досягнення і достойний рівень життя.

На переконання усіх присутніх - багато що з побаченого цілком може бути запроваджене в Україні. І, звичайно, європейський вектор розвитку України означає розвиток місцевого самоврядування, місцевої демократії, які є ключовими важелями для змін в нашій країні.
Світлини http://if.ukrcei.org/galery/zagalnoukrainska_kampaniya_do_evropeiskogo_tizhnya_miscevoi_demokratii2.html
Переглянути фільм можна за посиланням: http://goo.gl/OrLGnb.
Розділ: Переглядів: 7214 | Розміщено: 18 жовтня 2016


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :