Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Вчимося у Європі та подорожуємо ЄС

Вчимося у Європі та подорожуємо ЄС
1403859776.jpg (25.39 Kb)25 червня в Центрі європейської інформації, який функціонує на базі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка, пройшла зустріч з українцями, які відвідали Європу. Студентка Івано-Франківського національного медичного університету Маріанна Кушніренко розповіла про країни Європейського Союзу, в яких вона побувала. Свою розповідь розпочала з країни, нашої близької сусідки – Польщі, яка найбільше вразила її своєю готичною архітектурою, поєднанням стародавніх звичаїв з сучасністю, повсякденністю з авангардом та надзвичайною чистотою, ошатністю як великих міст, так і невеликих населених пунктів. Cкрізь відчувається любов поляків до своєї країни, повага до її минувшини та гордість за сучасність.
Найпопулярніше місце Німеччини – Берлін – одна з найбільш контрастних столиць Європи, яка приємно здивувала новими надсучасними будівлями та визначними історичними пам'ятками: Берлінський кафедральний собор, Бранденбурзькі ворота, які примикають до Рейхстагу, замок Шарлоттенбург, або як його ще називають ,,німецький Версаль". Не можна оминути своєю увагою й легендарну Берлінську Стіну. Один із найвідоміших символів Холодної війни та поділу світу проіснував більше 28 років.
Дивовижним представ Амстердам зі своїми маленькими вуличками, і ніби казковими будиночками, вулицею червоних ліхтарів. Основним транспортним засобом жителів цього міста є велосипеди, яких незліченна кількість на всіх стоянках біля офісів, магазинів, будинків.
Париж – одне з найкрасивіших міст в світі, яке захоплює історичними місцями, архітектурою, мистецтвом, і в той же час, по сучасному високотехнологічний. Мільйони людей з різних куточків світу мріють відвідати це місто, тисячі туристів і мандрівників прибувають сюди щодня. І, звичайно, Париж – це Ейфелева Вежа, Лувр та його всесвітньовідомі шедеври мистецтва, такі як Джоконда (Мона Ліза), Нотр-Дам-де-Парі, який будувався майже двісті років, Версаль з своїми надзвичайно красивими садами…
Студентка Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Юлія Кушнір представила мультимедійну презентацію ,,Освіта у Європі" та поділилася своїм досвідом навчання у Варшавському університеті. Вона детально зупинилася на відмінностях європейської системи освіти, яка і є базовою системою усіх польських вузів та системою освіти українських вишів. Присутніх вразила розповідь про широке застосування новітніх технологій в системі освіти, сучасні університетські бібліотеки, їхнє оснащення, напрочуд демократичні взаємовідносини між викладачами, головний девіз яких ,,все віддати", і студентами, девіз яких ,,все взяти". Низький рейтинг успішності студентів з будь-якого предмету – це автоматично низький рейтинг та рівень затребуваності викладача. Особливо якщо врахувати, що предмети для навчання студенти обирають собі самі. Отож, тісна та взаємовигідна співпраця викладачів та студентів допомагає бути їм успішними.
А ще Ю.Кушнір поділилася своїми позитивними враженнями про Бельгію, в якій вона планує жити. У цій країні три офіційні мови — нідерландська, німецька, французька. На півночі, у Фландрії, розмовляють здебільшого нідерландською, на півдні, у Валлонії – французькою, 11% бельгійців двомовні; на самому сході Валлонії переважає німецька мова. Бельгія – високорозвинена індустріальна країна. Основні галузі економіки: інжинірінг і металургія, моторобудівна, харчова, хімічна, текстильна, вугільна та нафтова, скляна промисловість. В цілому, Бельгія – це благополучна європейська держава з відповідними цінами, з високим рівнем життя, за яким вона успішно конкурує зі Швейцарією.
Усі учасники заходу з цікавістю слухали виступаючих, розповіді яких викликали бажання також побувати у Європі та відвідати усі ці відомі міста та їхні визначні історичні пам'ятки.
На завершення зустрічі присутні переглянули фільм європейського режисера Лассе Хальстрема «Хатіко – вірний друг».
Розділ: Переглядів: 861 | Розміщено: 25 червня 2014


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :