Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » «У Європі буяє весна, зустрічаючи день Перемоги»

«У Європі буяє весна, зустрічаючи день Перемоги»
14.jpg (51.5 Kb)Під такою назвою діє книжково-ілюстративна виставка-присвята, приурочена до Дня пам’яті та примирення та до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
У ці травневі дні ми 71 раз відзначатимемо День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, згадуючи всіх тих, чиє життя забрала війна. Низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Ми вшановуємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога. Цей день - радісне і одночасно сумне нагадування про історичну перемогу людства над фашизмом, а ще - це День пам'яті та примирення. Друга світова війна (1939-1945) стала найбільшим збройним конфліктом на планеті і одночасно найтяжчою трагедією в історії людства. У ній уперше і, сподіваємось, востаннє було застосовано ядерну зброю, здійснено найтяжчі військові злочини та злочини проти людяності. Унаслідок бойових дій, репресій проти військовополонених і цивільного населення, а також голоду, хвороб та виснаження загинуло від 70 до 80 млн. осіб, дві третини з яких - цивільні.

Для України Друга світова війна - національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. З Україною воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя.

Серед величезних втрат Українського народу в Другій світовій війні найтяжчими були демографічні. Війна й окупація призвели до різкого, катастрофічного зменшення кількості населення, значних деформацій у його національному, статевому, віковому та професійному складі. Сукупні демографічні втрати українців і громадян Української РСР інших національностей упродовж 1939-1945 років наразі оцінюються від 8 до 10 млн. осіб.

За твердженнями науковців, було зруйновано майже 700 українських міст і 28 тисяч сіл, спалено близько 320 тисяч господарств. Україна в результаті Другої світової війни зазнала матеріальних втрат у розмірі понад 45 % від збитку усього СРСР.

Події тих днів не повинні згаснути в народній пам'яті. Про це нагадуватимуть меморіальні дошки, пам'ятники. Та найголовніший меморіал - людська пам'ять, відображена в книгах. У загальному читальному залі бібліотеки представлена книжково-ілюстративна виставка-присвята «У Європі буяє весна, зустрічаючи день Перемоги». ЇЇ гаслом є «1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо», а прикрашає виставку усталений символ «Мак пам'яті» - стилізоване зображення квітки червоного маку.

Книги, альбоми, газетно-журнальні статті, представлені на експозиції, допоможуть більше дізнатися про боротьбу народів світу, зокрема, і українського народу, проти фашизму та вшанувати пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни, що стала найбільш кривавою в історії людства;. Матеріали виставки нагадають суспільству про внесок України у перемогу над нацизмом і ті втрати та жертви, яких зазнав український народ у роки Другої світової війни; розкриють для широкого загалу сутність війни як лиха, що дорого коштує кожному громадянину і державі, руйнує долі звичайних людей, економіку, культуру країн та звернуть увагу читача на злочинну природу війни...

Сьогодні Україна, як і у роки Другої світової війни, є епіцентром протистояння агресору. Україна є важливим чинником європейської безпеки у протистоянні російській агресії, але ми віримо, що незабаром над нашою Україною знову буде мирне безхмарне небо, і ми, як вільна суверенна незалежна європейська держава в колі європейських держав зустрінемо День Нашої Перемоги, а навколо буде буяти весна.

Запрошуємо всіх до перегляду виставки.

Розділ: Переглядів: 411 | Розміщено: 6 травня 2016


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :