Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Святий Миколай іде до нас

Святий Миколай іде до нас
2.jpg (42.53 Kb)Центр європейської інформації обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка підготував та провів інформаційну годину „День святого Миколая в Україні та світі”. Відвідувачів центру ознайомили з історією виникнення та традиціями святкування цього шанованого свята. В Україні святого Миколая завжди вважали покровителем і заступником дітей, а свято Миколая здавна одне із бажаних свят, якого з особливим нетерпінням чекають діти. Адже вони знають, що за їхню слухняність, старанність, працьовитість Святий принесе їм подарунки і покладе їх під подушку чи у чобіток біля порога. Подарунки одне одному іноді готують і дорослі. Насамперед ті, хто протягом року не скупився на добрі діла.
З історичних джерел відомо, що народився Святий Миколай близько 280 року в місті Патарі, в Лікії, південно-західній області Малої Азії. Батьки святого Миколая належали до одного з найвідоміших та найбагатших лікійських родів. Довгі роки в них не було дітей. Миколай був їхнім єдиним, вимоленим сином. Благочестиві батьки дбайливо виховували свого сина в християнському дусі, а дядько Миколая, який був єпископом патарським, дбав про його освіту.
З юних літ Миколай відзначався глибокою побожністю, піклувався про вбогих та нужденних. Для сиріт він став батьком, для бідних – милостивим подателем, у біді – помічником, у горі – утішителем. Він залишив світське життя і віддався службі Господові. Священик Миколай своїм милосердям заслужив винагороду у Бога – благодать творіння чудес. Святий Чудотворець Миколай вважається особливим покровителем моряків і водіїв, так як неодноразово рятував кораблі під час найжорстокіших штормів. Він цілив рани і душу, сіяв зерна християнської віри скрізь, де тільки міг. Помер Святий Миколай Чудотворець 6 грудня 342 року і був похований в церкві міста Мири. Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують як великого Чудотворця.
1.jpg (22.06 Kb)Кожного року 19 грудня у день ангела св. Миколая ми відзначаємо це улюблене всіма свято. Серед дітей на Україні встановилася традиція писати Святому Миколаєві листа, у якому дитина вказує, що хорошого та поганого вона вчинила протягом року і просить про подарунки. За традицією, в ніч з 18 на 19 грудня, Миколай приносить їх дітям і кладе їх під подушку.
Прообрази Святого Миколая існують і в інших країнах світу: Мікулаш (Чехія і Угорщина), Дедик Мраз (Словенія), Єжишек (Словаччина), Йоулупуккі (Фінляндія), Юленіссен (Норвегія), Ніколяус (Німеччина) та інші.
У Європі свято Миколая Чудотворця відзначають 6 грудня. Цього дня
католики всього світу вшановують пам'ять покровителя дітей і мандрівників.
Німеччина
У день Святого Миколая німецька дітвора перш ніж відправитися в ліжечка, розвішує по всьому будинку спеціальні черевички Nikolaus або шкарпеточки, в які Святий Миколай неодмінно покладе якийсь подарунок.
Але подарунок залежатиме від того, як добре дитина поводилося протягом року. Якщо ж вона була неслухняна, то вранці маленький пустун у шкапетці може знайти лише гілочку дерева. Саме тому в очікуванні свята діти намагаються бути слухняними, щоб Святий Миколай обов'язково приніс їм подарунок!
Італія
Є на острові Сардинія невелике містечко Сассирі. Його покровителем вважається Микола Чудотворець, тому й головне свято міста припадає на 6 грудня. Уже багато років у Сассирі існує хороша традиція з назвою Rito delle nubili. Полягає вона в тому, що протягом усього дня у день Святого Миколая молодим нареченим дарують подарунки.
Албанія
В Албанії день Святого Миколая більше відомий, як свято Ніколи Зимового. Албанці починають його відзначати ввечері 5 грудня та святкують весь день 6 грудня. У переддень свята люди в оселях запалюють свічки та постяться до півночі. А потім на стіл подається смажене ягня або свинина. Починається святкова трапеза, і люди говорять одне одному такі слова: «Нехай ніч Святого Миколая допоможе тобі!».
Франція
Святий Микола Чудотворець вважається покровителем Лотарингії, і саме в цій області Франції день Святого Миколая святкують особливо активно. Більше того, це офіційне свято регіону. У маленькому містечку Ніколя-Де-Пор день Святого Миколая святкується дуже незвичайно. Увечері з центру міста виходить святкова процесія та рухається головними вулицями, супроводжувана фанфарами. На чолі процесії йде білобородий старець - Святий Миколай. А супроводжує його привид із різками в руках, щоб побити неслухняних дітей. А після покарання пустунів привид забирає їх із собою в мішок.
Тож і у Франції вся дітвора напередодні свята поводиться дуже добре, щоб одержати від Святого Миколая солодощі.
Нідерланди
У Нідерландах дітям вручають подарунки у переддень дня Святого Миколая, 5 грудня. Але підготовка до свята починається задовго до цього.
За кілька днів до 5 грудня Святий Миколай припливає до Нідерландів на пароплаві. У ці дні дітвора акуратно розставляє своє взуття в будинку перед димоходом, каміном або, якщо цього всього немає, перед вхідними дверима. Цей процес неодмінно супроводжується співом спеціальних пісеньок для Святого Миколая. Зазвичай, у взуття кладуть морквину або трохи сіна, щоб погодувати коня Святого Миколая на ім'я Амеріго. А вранці наступного дня діти знаходять у своєму взутті різні подарунки: шоколадні монетки, мармелад, маленьку іграшку. Отака подяка за те, що почастували Амеріго.
Дарувати любов один одному - це благо, що дав нам Господь, а навчив це робити Святий Миколай. Отож, вітаймо святого чудотворця, щиро дякуймо йому за допомогу і підтримку в житті. І нехай Святий Миколай неодмінно відвідає і наш дім!

Підбірку сайтів цієї тематики можна переглянути за посиланнями:

День Святого Миколая - незабутня поїздка до Івано-Франківської області
http://travel.tochka.net/ua/6864-edem-v-selo-pistyn-vruchat-pismo-svyatomu-nikolayu/

День Святого Миколая в Австрії
http://travel.tochka.net/7998-v-preddverii-rozhdestva-krampus-i-neposlushnye-deti/

День Святого Миколая: 5 ідей для святкування
http://travel.tochka.net/6900-den-svyatogo-nikolaya-5-idey-dlya-prazdnovaniya/

Вірші до дня Святого Миколая
http://doshkolenok.kiev.ua/stihi-st-nikolay/216-stihi-k-dny-svyatogo-nikolaya.html

Вірші про святого Миколая для дітей
http://www.pravda.rv.ua/hobbi/verses%20about%20sainted%20Nick.php

Всеукраїнська доброчинна акція «Святий Миколай мандрує Україною»: історія і факти
http://fri.net.ua/node/6966

День святого Миколая - дитяче свято
http://velikden.ks.ua/zapitajlik/pytannja/pro_mykol.html

Історія життя святого Миколая, Чудотворця мірлікійського
http://www.nicolasparish.org.ua/ua/index.php?option=com_content&view=article&id=40&Itemid=89

Легенда про Святого Миколая
http://www.lady.if.ua/index.php?newsid=1758

Святий Миколай – Ближче до Бога!
http://blyzhchedoboga.com.ua/svyatiy-mikolay/

Свято Миколая – вірші, оповідання, пісні, народні звичаї та прикмети
http://www.uaua.info/dosug/article-9218-bsvyato-mikolayab-virshi-opovidannya-pisni-narodni-zvichayi-ta-prikmeti/

Туристично-мистецький комплекс «Маєток Святого Миколая»
http://www.rtic.if.ua/objects/c2/1474.html


.
Розділ: Переглядів: 1350 | Розміщено: 18 грудня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :