Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Рабство та його сучасні прояви

Рабство та його сучасні прояви
2_91.jpg (39.99 Kb)Таку назву має пізнавальна книжково-ілюстративна виставка, яка організована у цетрі європейської інтеграції.

«Торгівля людьми є злочином,
який порушує права людини»
Террі Девіс

Торгівля людьми є однією з головних проблем як у світі, так і в Україні. Щороку збільшується кількість людей, які стають жертвами такої торгівлі, головним чином, з метою їх сексуальної експлуатації (43%), однак значна кількість осіб стають жертвами через низькооплачувану або незаконну роботу на фірмах, на підприємствах з умовами жорстокої експлуатації або в приватних підприємствах (32%). Міжнародна організація праці (МОП) стверджує, що число таких осіб сягає понад 2.45 мільйони і більшість з-поміж них становлять жінки та діти.
Така торгівля людьми із заманюванням жертв до пастки є сучасною формою работоргівлі. Люди вважаються товаром, який можна продавати або купувати, зазвичай, для сексуальної індустрії, однак також, наприклад, для використання в сільському господарстві, для легітимних або не дуже легітимних підприємствах з умовами жорстокої експлуатації, з мізерною платнею або взагалі без неї. Більшість жертв торгівлі, про яких стає відомо - це жінки, але часом трапляється, що і чоловіків переслідує така ж доля. Окрім того, велика кількість жертв є молодими людьми. Інколи навіть дітьми. Всі вони безуспішно намагаються заробити аби вижити. Однак отримують зруйноване експлуатацією життя.
Люди, які не зіштовхувалися з цією проблемою, гадають, що подібне ніколи з ними не трапиться. Та чи очікували такого ті, хто став жертвою торгівлі людьми?
Тому питання протидії торгівлі людьми сьогодні серйозно розглядається на державному та міжнародному рівні. Бібліотеки також не можуть і не повинні бути осторонь цієї проблеми.
Щоб розповісти користувачам бібліотеки про таку важливу проблему, у центрі європейської інформації діє книжково-ілюстративна виставка «Рабство та його сучасні прояви».
На виставці представлені текст Закону України «Про протидію торгівлі людьми», статистика жертв торгівлі людьми, телефони безкоштовних гарячих ліній, щоб люди могли звернутися за консультацією з цього питання, а також видання про вітчизняний та світовий досвід у роботі з протидії торгівлі людьми.
Зазвичай, коли українці вирушають за кордон, вони очікують радісні клопоти та море позитивних вражень. Інформаційні матеріали виставки надають корисні поради для тих, хто вирушає у подорож до інших країн:
- перевір запропонований тобі контракт на працевлаштування або навчання за кордоном у спеціаліста;
- зроби декілька фотокопій свого паспорту, візи та інших документів, пов'язаних із твоєю поїздкою, для себе та своїх близьких;
- підтримуй постійний зв'язок з родичами під час перебування за кордоном;
- довіряй свої документи лише уповноваженим особам (працівникам прикордонних служб, поліції тощо), ні в якому разі не залишай свій паспорт у якості застави або «для реєстрації».
Отож запрошуємо всіх до цікавого і пізнавального перегляду.
Чекаємо на зустріч з вами.
Розділ: Переглядів: 1387 | Розміщено: 29 листопада 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :