Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Презентація книги до Дня Європи

Презентація книги до Дня Європи
dsc04103.jpg (51.08 Kb)24 травня 2012 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка в рамках Святкування днів Європи в Україні відбулася презентація збірника наукових статей „Європейські традиції у розвитку місцевого самоврядування на Прикарпатті”. Автори: Володимир Великочий, Богдан Волошинський та Іван Монолатій. Директор книгозбірні Людмила Бабій представила колектив авторів виданого збірника та презентувала роботу Центру європейської інформації, що функціонує на базі бібліотеки в якому нещодавно відбулись заходи в загальноукраїнському форматі „Я поділяю європейські цінності”, зокрема: зустріч – дискусія «Я українець, я європеєць»; Інтернет-мандрівка «Цікаві факти про країни ЄС»; книжково-ілюстративна виставка-роздум «Два погляди на один факт: від партнерства до асоціації».
Волошинський Б. І. - керівник авторського колективу розповів присутнім, що за результатами досліджень історії місцевого самоврядування на Прикарпатті виразно простежується європейська традиція у цій сфері суспільної діяльності. Оскільки у періоди бездержавного існування української нації території сучасної України входили до різних державних утворень, то й місцеве самоврядування у цих землях розбудовувалося відповідно до законодавства зазначених держав. Зокрема, й сучасне Прикарпаття, як і інші землі Галичини, тривалий час перебувало у складі Габсбурзької монархії та Речі Посполитої, що дало можливість почерпнути певний європейський досвід суспільного управління.
Великочий В. С. співавтор презентованої книги зазначив, що європейський історичний досвід місцевого самоврядування тих епох нам належить ще ретельніше дослідити і зробити доступним для осмислення сучасним поколінням, оскільки він як цікавий, та й у значній мірі повчальний.
Худенька Л. М. начальник відділу міжрегіональної інтеграції та міжнародної технічної допомоги управління зовнішніх зв’язків Головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій ОДА переконана, що книга є хорошим надбанням для Галичини.
Знайомство з матеріалами збірника сприятиме усвідомленню краянами важливості налагодження ефективного місцевого самоврядування європейського зразка, зростанню активності громадян у розвитку місцевого самоврядування у територіальних громадах Прикарпаття.

dsc04121.jpg (103. Kb) dsc04123.jpg (94.41 Kb)
Розділ: Переглядів: 1090 | Розміщено: 25 травня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :