Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Міжрегіональна веб-конференція «Бібліотеки в умовах децентралізації»

Міжрегіональна веб-конференція «Бібліотеки в умовах децентралізації»
dsc03783.jpg (109.17 Kb)17 травня в Центрі європейської інформації обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка в рамках проекту «Кампанія відзначення Днів Європи в Україні-2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем» відбулася веб-конференція «Бібліотеки в умовах децентралізації».

Учасники заходу: представники обласних та міських бібліотек, депутати місцевих рад об'єднаних громад, представники активної громадськості.

На веб-конференції обговорювалися особливості можливих викликів перед бібліотеками на сучасному етапі. Аналітик Центру аналізу та розробки законодавства Асоціації міст України Миколюк Назар Миронович, виступаючи перед учасниками веб-конференції, аналізував правову базу щодо механізму децентралізації бібліотечних установ та відповідав на запитання.

Учасників конференції цікавило, насамперед, як надалі розвиватимуться бібліотеки, адже на відміну від освіти та медицини, які отримують державну субвенцію, сфера культури фінансується з місцевих бюджетів. На превеликий жаль, не на всі актуальні питання на даний час є відповіді. Зрозуміло одне, мережа бібліотек, як і інших закладів культури в населених пунктах спроможної громади, розвиватиметься так, як вирішить сама громада і рішення щодо їхньої оптимізації прийматиметься на рівні громади.

Отож, як підготуватись до такого розвитку подій, зберегти робочі місця та оптимізувати мережу закладів, наповнивши їх роботу новим змістом - це виклики, які стоять перед нашими бібліотеками і які вони повинні подолати.

Петрас Зірлус, директор Вільнюської публічної бібліотеки, ділився досвідом функціонування та розвитку бібліотечних установ в умовах децентралізації. Головний меседж його виступу - потрібно навчитися писати проекти, активізувати проектну діяльність для залучення додаткового фінансування для більшої спроможності своєї громади та підтримки установ культури, зокрема й бібліотечних установ.

Серед висловлених думок переважали розуміння необхідності збереження бібліотечного обслуговування на місцях за рахунок створення нової моделі бібліотеки як інформаційного, правового, дозвіллєвого центру, центру відродження та збереження народної культури, поєднання цифрових технологій з традиційними бібліотечними ресурсами, розширення спектру послуг для мешканців. Лише тоді й сама територіальна громада і її орган управління будуть зацікавлені в подальшому існуванні тієї ж бібліотеки.
dsc03790.jpg (117.43 Kb) dsc03789.jpg (101.2 Kb)
Розділ: Переглядів: 869 | Розміщено: 18 травня 2016


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :