Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Книжкова виставка „Ні – торгівлі людьми”

Книжкова виставка „Ні – торгівлі людьми”
9611_816.jpg (42.79 Kb)На відзначення Міжнародного дня протидії торгівлі людьми працівниками відділу загального читального залу організовано книжково-ілюстративну виставку-застереження.
Торгівля людьми є порушенням прав людини, становить
загрозу гідності та недоторканності конкретної людини і
може стати причиною рабського становища жертв такої
торгівлі.
(Витяг з преамбули до Конвенції Ради Європи
про боротьбу з торгівлею людьми) Вже четвертий рік поспіль 18 жовтня європейська громадськість відзначає День боротьби з торгівлею людьми. Торгівля людьми є однією з головних проблем в Європі. Щороку збільшується кількість людей, які стають її жертвами.
Торгівля людьми із заманюванням жертв до пастки є сучасною формою работоргівлі. Люди вважаються товаром, який можна продавати або купувати, зазвичай, для сексуальної індустрії, однак також, наприклад, для використання в сільському господарстві, для легітимних або не дуже легітимних підприємств з умовами жорстокої експлуатації, з мізерною платнею або взагалі без неї. Більшість жертв торгівлі, про яких стає відомо - це жінки, але часом трапляються, що й чоловіків спіткає така ж доля. Окрім того, велика кількість жертв є молодими людьми, інколи навіть дітьми. Усі вони безуспішно намагаються заробити аби вижити, однак отримують в результаті життя, зруйноване експлуатацією та оманливою спокусою отримати гарний заробіток.
З проблемою торгівлі людьми в Україні активно борються такі міжнародні організації як ОБСЄ, Міжнародна організація з Міграції та правозахисна організація Ла-Страда в Україні. Лише за останні три роки до Міжнародної організації з міграції звернулись за допомогою більше трьох з половиною тисяч українців, які стали жертвами торгівлі людьми. Але громадські організації зазначають, що лише їхньої активної роботи в протидії такому негативному явищу замало. Нині Україна гостро потребує розробки комплексного законодавства з захисту прав потерпілих, а також з належного покарання злочинців за торгівлю людьми.

З метою привернути увагу громадськості до цієї теми, в загальному читальному залі розгорнуто книжково-ілюстративну виставку-застереження «Ні - торгівлі людьми». На експозиції зацікавлений читач знайде такі видання: законодавчі акти «Міжнародна Хартія прав людини», «Вступ до прав людини», «Протидія торгівлі людьми: документи», книги «Актуальні аспекти міжнародного співробітництва органів внутрішніх справ України в напрямку протидії торгівлі людьми», «Протидія торгівлі людьми», «Боротьба з торгівлею людьми», «Насильство щодо жінок і дітей», «Якщо жінка пропала без вісти за кордоном: допомога консульських установ України», Я. Лизогуб, С. Яценко «Протидія торгівлі людьми: аналіз вітчизняного та зарубіжного законодавства» та інші, які дають змогу ознайомитись з різними аспектами торгівлі людьми й наслідками, можливостями профілактики та надання допомоги потерпілим особам.

Запрошуємо всіх до цікавого та змістовного перегляду.
Розділ: Переглядів: 1020 | Розміщено: 20 вересня 2013


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :