Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Книжкова виставка «Європейська ідентичність України»

Книжкова виставка «Європейська ідентичність України»
dsc03778.jpg (55.33 Kb)У центрі європейської інформації Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка організована книжкова виставка «Європейська ідентичність України».

Мета даної виставки - висвітлення основних аспектів євроінтеграційного процесу України.

Глобальна трансформація міжнародної системи на початку дев'яностих років XX ст. створила передумови для реалізації вікового прагнення українського народу до незалежності, що зафіксовано в Акті від 24 серпня 1991-го, а також у результатах національного референдуму, що відбувся 1 грудня того ж року. Демократичний характер референдуму уже 2 грудня 1991 р. був відзначений в Декларації ЄС щодо України. Про європейську інтеграцію України говорять давно і багато. Цю привабливу для суспільства ідею використовують у політичній риториці майже всі головні політичні сили. Запевнення у незмінності європейського курсу України стали невід'ємним атрибутом офіційних урочистих промов найвищого рівня.

Можливо, через все це багато громадян України сприймають євроінтеграцію як суто політичну матерію, справу президентів та прем'єрів, предмет міжнародних переговорів, укладання угод, підписання протоколів, щось відірване від повсякденного життя.

Проте реальна, а не декларативна європейська інтеграція насамперед має стосуватися внутрішнього розвитку країни, покращення життя пересічної людини.

Євроінтеграція - це процес, коли економіка працює на благо всього суспільства, а не окремих наділених владою осіб чи близьких до них корпорацій; коли всі рівні перед законом, незалежно від посади і майнового стану; коли держава дбає за довкілля та пильно стежить за якістю харчів; бюджетні витрати здійснюються якомога ощадливіше та в інтересах суспільства. Це гарні дороги, безпечні вулиці, якісна вода з крану в квартирі.

Звичайно, це також чесні вибори, свобода зібрань та мітингів, опозиційної діяльності, боротьба з корупцією. Справді, немає жодного сфери, якої б не стосувалася євроінтеграція.

Для країн колишнього соціалістичного табору величезним стимулом до проєвропейських перетворень було прагнення якомога тісніших відносин з Європейським Союзом - аж до вступу до нього. Хтось, як от сусіди України - Польща, Угорщина, Словаччина, Румунія вже досягли цього й нині користуються всіма перевагами перебування в об'єднаній європейській родині.

Інші держави, такі як Чорногорія, Сербія наполегливо рухаються до цього.

Україна також проголосила курс на європейську інтеграцію.

Але без реальних зрушень, одними лише гарними словами й деклараціями, цього не досягнеш. Саме про необхідні для євроінтеграції конкретні справи йдеться в Угоді про асоціацію між Європейським Союзом і Україною (УА). Документ передбачає реалізацію низки важливих реформ та запровадження європейських стандартів і норм, що піднесуть якість життя громадян на новий рівень.


На пропонованій книжковій виставці представлені видання, які різнобічно висвітлюють основи євроінтеграції. Тож запрошуємо всіх, хто цікавиться євроінтеграційними процесами України, до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка ознайомитись із літературою з даної тематики, а саме:

Асоціація ЄС - Україна : що дасть це Вам. - К. : ТОВ «Август Трейд», 2013. - 20 с.

Безвізова Європа для країн східного партнерства: шляхи досягнення : інформаційно-аналітичне видання / А. Пол, О. Сушко та ін. - К. : ТОВ «Вістка», 2010. - 40 с.

Вплив євроатлантичної інтеграції на соціально-економічне та політичне становище України : наук.-популяр. вид. - К. : Т-во «Знання» України, 2007. - 24 с.

Демчук П.О. Міжнародні відносини та проблеми євроатлантичної інтеграції : навч. посіб. / П.О. Демченко. - К. : ППП, 2004. - 264 с.

Джерела інформації про європейську інтеграцію : матеріали тренінгу і журналістської майстерні. - Львів : ГО « Європейський діалог», 2006. - 86 с.

Дослідження і розробки у сфері євроатлантичної інтеграції України : зб. наук. праць / за ред. В.П. Горбуліна. - К. : ДП «НВЦ «Євроатлантикінформ», 2007. - 284 с.

Європейська інтеграція : навч. посіб. / за ред. проф. І. А. Грицяка, Д. І. Дзвінчука. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2013. - 464 с.

Європейська інтеграція та євроатлантичне співробітництво України : навч.-метод. комплекс / Д. І. Дзвінчук, М. П. Баран, А. В. Мазак. - Івано-Франківськ : Місто НВ, 2013. - 76 с.

Калитчак Р. Г. Регіоналізм у європейських інтеграційних процесах / Р.Г. Калитчак. - К. : Знання, 2007. - 303с.

Копійка В. В. Європейський союз: історія і засади функціонування : навч. посіб. / В.В. Копійка, Т. І. Шинкаренко. - К. : Знання, 2009. - 751 с.

Кордон М. В. Європейська та євроатлантична інтеграція України : навч. посіб. / М.В.Кордон. - К. : ЦУЛ, 2010. - 172 с.

Крапівін О.В. Євроатлантична інтеграція України : навч. посіб. / О.В. Крапівін, І.Я. Тодоров. - Донецьк : ДонНУ, 2008. - 212 с.

Освітній пакет з актуальних питань європейської інтеграції : навч. зб. / В.М. Бойко, Н.В. Коваленко, Л.А. Чабас. - Чернігів : Видавець Лозовий В.М., 2010. - 152 с.

Основи європейської та євроатлантичної інтеграції України : навч. посіб. / В.В. Говоруха, В.Г. Бульба, Ю.П. Сурмін. -К. : ДП «НВЦ « Євроатлантикінформ», 2006. - 415 с.
Розділ: Переглядів: 534 | Розміщено: 18 травня 2016


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :