Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Європейський словник філософій

Європейський словник філософій
kniga.jpg (32.56 Kb)31 березня користувачі ЦЄІ та студенти Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника (філософський факультет) взяли участь у представленні та обговоренні нового довідкового видання – „Європейський словник філософій”.
„Європейський словник філософій" - українська версія унікального витвору європейських дослідників. Це видання здійснене за підтримки Міністерства культури Франції - національного Центру Книги, програми сприяння видавничій справі „Сковорода", Посольства Франції в Україні та Міністерства закордонних справ Франції, Міжнародного Благодійного Фонду Відродження Києво-Могилянської Академії та благодійної асоціації CNEWA.
18.jpg (78.17 Kb)Словник - перша в історії філософії спроба зібрати разом неперекладності - такі філософські слова і словосполучення, переклад яких з однієї мови на іншу створює певні проблеми. Існує два шляхи вирішення цих проблем: „вибрати одну домінуючу мову - „глобалізовану" англо-американську і віднині спілкуватися нею; або ж зробити ставку на підтримання плюралізму, щоразу підкреслюючи сенс та важливість відмінностей, що є єдиним способом реально полегшити спілкування між мовами та культурами. Представлені варіанти вирішення проблеми і викликали жваву дискусію серед студентів. Кожен із присутніх обстоював свою точку зору і доводив її правильність.
20.jpg (85.55 Kb)„Європейський словник філософій: лексикон неперекладностей" базується саме на другій точці зору. „Те, що йдеться про неперекладності, аж ніяк не означає, що ці терміни, вислови, синтаксичні та граматичні звороти ніколи не перекладалися або не можуть бути перекладені, радше неперекладним є те, що постійно продовжують (не) перекладати ", - відзначає науковий керівник даного проекту Барбара Кассен.
Для українських перекладачів та співавторів проекту переклад Словника став особливим викликом насамперед через те, що завдання відтворити українською мовою одразу весь космос європейського філософування потребувало задіювання всіх існуючих та відкриття нових можливостей україномовного філософського дискурсу.
Нове видання стане у нагоді студентам та викладачам ВУЗів і, сподіваємось, знайде свого читача серед відвідувачів обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.
Європейський словник філософій: Лексикон неперекладностей / під керівн. Барбари Кассен. - К. : Дух і літера, 2009. - 576 с.
Розділ: Переглядів: 864 | Розміщено: 6 квітня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :