Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » День Святого Валентина

День Святого Валентина
1.jpg (63.75 Kb)Центр європейської інформації обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка з нагоди Дня Закоханих підготував інформаційну годину «Історія та традиції святкування Дня святого Валентина». Для віртуальних користувачів сайту ЦЄІ зробив підбірку Інтернет-ресурсів, мандруючи якими можна дізнатися багато цікавого та корисного про Валентинів День, а також обрати музикальне вітання чи оригінальну валентинку для своєї половинки.


Історія Дня Святого Валентина
Традиція святкувати День усіх закоханих прийшла на Україну порівняно недавно. День Святого Валентина відзначають у багатьох країнах щороку 14 лютого. Святий Валентин шанується католицькою церквою як великий мученик і покровитель усіх закоханих. Існує багато легенд, пов’язаних з ім’ям цього святого.
Одна з них свідчить: християнський священик Валентин жив в III столітті і прославився тим, що таємно поєднував шлюбом усіх закоханих, не дивлячись на заборону римського імператора Юлія Клавдія II. Коли таємниця розкрилася, він представ перед префектом Риму і був засуджений до мученицької смерті, що і відбулося 14 лютого 269 (270) року.
За іншою легендою – Валентин, перебуваючи в тюрмі, закохався в сліпу дочку свого наглядача - і зцілив її. Правда, інші легенди говорять, що справа була навпаки: наглядач попросив Валентина вилікувати дочку, а та закохалася в опального священика. Перед стратою він залишив їй прощальну записку і підписався: "Твій Валентин". Звідси і відкритки -"валентинки", і свято.
Ну, а саме свято має язичницьке коріння, оскільки в середині лютого птахи починають шукати собі пару, а в Римській імперії наголошувалося: цей день - свято покровительки жінок і домівки верховної богині Юнони і бога Луперка. Страта Валентина співпала з цими святкуваннями. Можливо, це і послужило причиною появи дня Святого Валентина, щоб назавжди замінити язичницькі традиції християнськими. Класичною емблемою дня Валентина вважаються червоні троянди, які, згідно античній легенді, з'явилися завдяки грецькій богині любові і краси: Афродіті (у римському варіанті - Юнона), поспішаючи до свого коханого Адоніса, наступила на кущ білих троянд, і її божественна кров пофарбувала їх в червоний колір.

Традиції Дня Святого Валентина
Поступово свято Святого Валентина набувало своїх обрядів і традицій, деякі з них збереглися і до нашого часу. У всіх країнах цього дня було дуже популярним влаштовувати весілля і вінчатися. Легенди стверджують, що цього дня жінка може підійти до милого нею чоловіка і ввічливо попросити його одружитися на ній. Якщо він не готовий до такого рішучого кроку, то повинен подякувати за надану честь і подарувати жінці шовкове плаття, а собі шовковий шнурок з нанизаним на нього серцем. У деяких країнах незаміжнім жінкам кохані дарують одяг. Якщо дівчина прийняла подарунок, значить, вона згодна вийти заміж за цю людину. За повір'ям, якщо в день святого Валентина дівчина бачила вільшанку, вона вийде заміж за моряка, якщо вона бачила горобця, вона вийде заміж за бідняка і буде з ним щаслива, якщо щиглика - за мільйонера.
Значне місце в святкуванні римського Дня Любові відводилося ворожінням, і до цих пір в Європі це залишається традицією Дня Святого Валентина. Вважається, що саме цього дня, 14 лютого, птахи вибирають собі пару, і людям потрібно поквапитися встигнути зробити те ж саме.
Англія. На берегах Туманного альбіону незаміжні дівчата особливо серйозно відносяться до дня Святого Валентина. Дівчата 14 лютого встають до сходу сонця біля вікна і дивляться на чоловіків, що проходять повз. Згідно з повір'ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є суджений. Ще вони пишуть на безлічі маленьких папірців чоловічі імена і кидають папірці в ставок або річку. Який папірець спливе першим - на тій і прочитає дівчина ім'я свого судженого. А в колишні часи не відставали і юнаки. Вони збиралися разом і складали в шапку написані на клаптиках паперу імена знайомих дівчат. Чиє ім'я витягнув - та і буде його Валентиною увесь рік. А юнакові доведеться співати їй серенади і складати вірші.
Америка. На початку минулого століття американці в день Святого Валентина стали посилати марципани своїм нареченим. Але марципан містив цукор, який тоді коштував дуже дорого. Достовірно, що розмаху ця традиція набрала після того, як в 1800 р. почали широко використовувати цукровий буряк. Американці терміново налагодили на континенті виробництво карамелі і стали видряпувати на цукерочках відповідні святу слова. Потім стали виготовляти до цього свята спеціальні цукерки з видряпаними на них вітальними словами, а потім ще і укладати їх в картонні коробочки у формі серця, що користувалося величезним успіхом. Карамельки робили червоно-білими. Червоний колір означав пристрасть, а білий - чистоту любові. У наш час для американок 14 лютого - дійсно доленосна дата. Опинившись з своїм ненаглядним цього дня де-небудь в Атланті або Нью-Йорку, американка негайно робить йому пропозицію. За традицією, відмовити він просто не зможе. Ну а якщо він все-таки відхилив пропозицію, як компенсацію можна зажадати шовкове червоне плаття (краще, звичайно, від відомого кутюрьє), в якому можна почати нове життя з рішучішим чоловіком.
Німеччина. Серйозні німці наполегливо рахують любов чимось на зразок тихого божевілля, так що святий Валентин для них, перш за все, покровитель божевільних. Німці прикрашають цього дня психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння. Отже, якщо 14 лютого в Німеччині ви наткнетеся на будівлю, щедро прикрашену стрічками і повітряними кулями, можете не сумніватися - перед вами психіатрична лікарня.
Франція. У пристрасних і волелюбних французів в день Святого Валентина прийнято дарувати коштовності. А ще французи першими ввели у себе "валентинки" як любовні послання-чотиривірші.
Польща. Спокійні поляки вважають за краще цього дня відвідувати Познанськую метрополію, де за повір'ям, покояться мощі святого Валентина, а над головним престолом знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає в любовних справах.
Італія. Безтурботні італійці відзначають День святого Валентина зовсім по-іншому. Вони вважають своїм обов'язком дарувати коханій подарунки, в основному солодощі. У Італії цей день так і називається - "солодкий".
Іспанія. У Іспанії 14 лютого чоловіки підносять коханим тільки квіти, а ті у свою чергу - подарунки.
Данія. У романтичній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти без підпису. Значна частина "валентинок" анонімна і без зворотної адреси, написана лівою рукою або справа наліво, що надає посланню таємничість. Зате після свята додається робота приватним детективам: вони отримують досить багато замовлень зі встановлення особи посилачів " валентинок".
Японія. У Японії традиція дарувати цього дня солодке теж з'явилася не просто так, а з подачі однієї відомої фірми з виробництва шоколаду. Там почали святкувати День Святого Валентина в 30-і роки, і до цих пір шоколад залишається найпоширенішим подарунком. До речі, в Японії День Святого Валентина нагадує "8 березня для чоловіків", оскільки японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше подарунків, ніж жінки. Азартні японці цього дня влаштовують змагання на найгучніше признання в любові. Той, хто гучніше всіх заявив про свої почуття в мікрофон, отримує приз. Природньо, всі подарунки чоловікам і дістаються.

Саудівська Аравія. Але є в світі деякі країни, які особливо відрізнилися в святкуванні Дня Святого Валентина. В першу чергу це Саудівська Аравія, яка є єдиною в світі країною, де це свято офіційно заборонене, причому під страхом великих штрафів. Саудівська Комісія з впровадження чесноти і запобігання гріху ухвалила, що День Святого Валентина слід заборонити, оскільки згубні західні традиції бентежать розуми підростаючого покоління Саудівської Аравії, а такого роду свята культивують гріх. Всім магазинам країни категорично заборонено торгувати плюшевими ведмедиками, "валентинками" і будь-якою символікою, що відноситься до цього свята. А квітковим магазинам наказано не торгувати в день всіх Закоханих червоними трояндами.

Отже, нам з вами дуже повезло, що ми не живемо в Саудівській Аравії і можемо святкувати День Святого Валентина та привітати своїх коханих і близьких!
Розділ: Переглядів: 1174 | Розміщено: 14 лютого 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :