Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » День Європи в Україні

День Європи в Україні
es2.jpg (187.15 Kb)З нагоди відзначення Дня Європи у ЦЄІ діє виставка-дискусія „Євросоюз: новий старт для України”, на якій представлені, зокрема, видання „Політика європейської інтеграції", „Європейська спільнота очима молодих", дослідження Д. Десмонта „Дедалі міцніший союз", збірник праць „Європейська інтеграція", посібник для журналістів „Європейська інтеграція: крок за кроком", книга Р. Калитчака „Регіоналізм у європейських інтеграційних процесах" та інші. Запрошуємо переглянути запропоновану виставку.
День Європи - свято держав-членів Європейського Союзу та Європейського Співтовариства. Відмічається щороку 9 травня. Згідно Указу Президента в Україні урочисті заходи проводять щорічно у третю суботу травня.
Сьогодні, коли Українська держава відраховує другий десяток років своєї незалежності, курс на європейську інтеграцію набув для нас стратегічного значення.

Євросоюз є найбільш ефективним і фактично єдиним можливим проектом реформ для сучасної України. Найяскравішим свідченням цього є той факт, що за 50 років існування європейських спільнот, на фундаменті яких у 1990-х роках постав новітній ЄС, жодна держава не вийшла з об'єднання, тоді як кількість його дійсних членів зросла більш ніж учетверо. Наразі нинішня черга претендентів на приєднання до Союзу демонструє, що й сьогодні, попри всі проблеми та кризи, ЄС має сталу репутацію найрозвиненішої частини Європи, а також одного з найважли­віших світових спільнот.

Сьогодні Україна і ЄС шукають ефективну парадигму відносин на найближче десятиріччя. Але ніхто замість нас не створить правових засад демократичної держави, не ухвалить відповідних законів і не дасть економіці розвиватися вільно.

Наразі ми лише святкуємо День Європи. І в цьому теж є щось євроінтеграційне. Гасло „Ми йдемо в європейський дім" для нас означає: будівництво української держави на принципах європейської демократії. Через активну політику, самоповагу і рішучість Україна зможе посісти гідне місце в Європі, доконечно стати європейською нацією.
Розділ: Новини Переглядів: 998 | Розміщено: 14 травня 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Івано-Франківськ
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :